Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 08:08

Сайт СЗШ № 14 м.Сєвєродонецька

Меню сайту
Наше опитування
Що змушує вас вчитися?
Всього відповідей: 262
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2020 » Квітень » 9 » Рекомендації психолога батькам на час карантину в зв’язку з поширенням коронавірусу:
16:17
Рекомендації психолога батькам на час карантину в зв’язку з поширенням коронавірусу:

Чого не варто робити батькам:

- різко починати виховувати або «перевиховути» своїх дітей. Це лише забере сили, здоров'я, час та може погіршити відносини в умовах карантину;

- примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Варто пам’ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;

- в жодному разі не варто зводити нанівець хвилювання дітей такими «Заспокійливими» висловлювання, наприклад «Знайшов, про що переживати», «Тебе це взагалі не стосується, йди, пограйся», а замінити на: «Я розумію, що ти боїшся», «Я бачу, що тобі сумно, я тебе розумію»;

- не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці;

- не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми.

Що можна зробити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовах ізоляції?

Ось декілька порад:

- Треба пояснювати все так, як є - слід пам’ятати, що ізоляція - це стрес як для дорослих, так і для дітей; пояснити, що боятись - це нормально. Страх - емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви зменшите її страх!  Що є небезпечне захворювання, а карантин для того, щоб воно менше поширювалось, щоб ми могли про себе подбати. Також можна дуже спокійно прив’язати пояснення до подібних періодів в попередні роки, коли теж діти йшли на карантин.

- Дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій. обмежте контакти людей в соцмережах, від яких ви отримуєте інформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізу ситуації та особистісних оціночних суджень.

- Режим. Необхідно разом з дитиною прописати план дня. І у дні повинно бути не лише навчання. Окрім навчання, потрібно виділити час для фізичної активності, вільної гри, спланованих прийомів їжі, для релаксу і для нудьги. Обов'язково в цей час мати час і місце відпочинку на самоті. Було б добре написати список того, що важливо робити разом з дітьми.

- Відслідковуйте свої почуття. Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти які саме у вас почуття – страх, злість, тривога, лють, роздратування чи інше і відчути що саме їх викликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлиту воду. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте. Краще обговорити з дітьми почуття.

- Організуйте дітям ігрову діяльність. Під час карантину можна пограти в різні навчальні ігри або розважальні.

- Підтримуйте свій ресурс. Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в даний період ізоляції не всі ваші дії повинні мати якийсь сенс. В звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робити щось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас – перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, фізичні вправи.

- Допомога підліткам. Підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки.

- Права та обов'язки. Розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку.

- Спілкування. По можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги та гуртки в онлайн режимі.

- Ранкова зарядка. Сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес.

Здоров’я всім!

Переглядів: 624 | Додав: school14 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області

ЛОІППО СЕРТИФІКАТИ

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz