Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 04:22

Шкільна служба порозуміння

Працюючи в загальноосвітніх школах, педагоги часто зустрічаються із проблемою конфліктів. Конфлікти можуть відбуватися на різноманітних рівнях: учні-учні, учні-вчителі, учні-батьки, вчителі-вчителі, вчителі-батьки, вчителі-адміністрація та ін.

Шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготованих старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи в роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень, – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі.

Створення та координація діяльності служб порозуміння (презентація).

Медіація – це добровільний конфіденційний процес, у якому третя нейтральна сторона, а саме медіатор допомагає у вирішенні конфлікту.

• Сторони, які конфліктують, мають розглядати посередника як особистість, що уособлює собою справедливий вибір.
  • Посередник повинен бути нейтральною особою, не втягнутою в конфлікт.
  • Конфліктним сторонам доцільно погодитись із присутністю посередника та використанням його рекомендацій при ухваленні остаточного рішення.
  • Посередник може бути корисним, якщо він вислуховує погляди кожної із сторін окремо і думає, як знайти "золоту середину".
  • Основне завдання посередника — збирання інформації та з'ясування проблем, а не прийняття негайного рішення.
  • Якщо за службовим становищем посередник є підлеглим однієї або обох конфліктних сторін, необхідно мати гарантії, що ця обставина в наявній ситуації чи в майбутньому не позначиться на його діях щодо розв'язання конфлікту.
  • Посередник має прагнути підтримувати кожну сторону у вираженні її відповідних поглядів і почуттів, сприяти інтеграції висловлюваних сторонами поглядів і точок зору з обговорюваної проблеми.
  • Посередник має допомогти конфліктуючим сторонам визначитися, де вони можуть поступитись одна одній, аби досягти консенсусу й залагодити справу.

Ми хочемо створити Шкільну службу порозуміння в школі, щоб конфлікти вирішувалися лише мирним шляхом.

Сподіваємося, що у нас все вийде – і така служба буде в нашій школі.

Запрошуємо всіх охочих навчатися медіації учнів записатися на навчання у кабінеті психолога. Інформаційний стенд щодо медіації разташований на третьому поверсі школи.