Перша в Україні програма «Енергоефективні школи» започаткована у рамках Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) у 2009 р. та реалізована у 2010-2011 рр. у 24 школах восьми міст-партнерів Проекту РМТ. Розробник Програми -Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» (ВБО «ІМР»).
З 2012 р. Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» (Проект) упроваджується за фінансової підтримки компанії ДТЕК. Виконавцем Проекту є ВБО «ІМР» у партнерстві з Міністерством освіти та науки України (МОНУ).
Мета Проекту полягає у навчанні широкого загалу, в т.ч. школярів, їхніх батьків, друзів, знайомих тощо житлово-комунальної грамоти та енергоощадливої поведінки. Навчальний процес відбувається за допомогою інноваційної безкоштовної онлайн-програми дистанційного навчання (ПДН).
Участь у Проекті передбачає опанування навчальних онлайн-курсів, розроблених ВБО «ІМР» та схвалених МОНУ для використання у ЗЗСО, а саме:
- «Основи енергопостачання та енергозбереження» – курс за вибором для учнів 6-8 класів, головною метою якого є виховання свідомого та відповідального майбутнього споживача теплової та електричної енергії, який розуміє проблеми енергопостачальних підприємств та підтримує їх своїми діями: зберігає і раціонально використовує теплову та електричну енергію, своєчасно сплачує за отримані послуги.
- «Абетка з основ житлово-комунального управління» – факультативний курс для учнів 9-11 класів, який формує навички ресурсозбереження та раціонального споживання житлово-комунальних послуг. Практичний компонент курсу побудований у формі ділової гри «Розумний будинок». «Розумний будинок» - це віртуальний багатоквартирний будинок, де кожен учень має своє житло і виконує роль співвласника. Даний курс сприяє набуттю навичок у командній роботі та формуванню свідомого власника житла, який досягає економії енергоресурсів за рахунок реалізації енергоефективних заходів та управління будинком через створення ОСББ.
- «Мій енергоефективний будинок» – курс за вибором для учнів 4-го класу, метою якого є формування житлово-комунальної та енерго-екологічної грамотності учнів початкової школи. Курс розроблений таким чином, аби полегшити сприйняття матеріалу за рахунок навчальних заходів, які позитивно впливають на емоційну сферу дітей, сприяють формуванню соціально важливих компетентностей, розвитку уяви, креативності, мислення, концентрації уваги.
Доступні такі формати навчання:
- стандартний формат навчання, який передбачає залучення вчителів та адміністрації школи до процесу реєстрації і навчального процесу в цілому;
- самостійний формат опанування учнями 6-8 та 9-11 класів запропонованих навчальних курсів (без залучення вчителів та адміністрації школи);
- міжрегіональний формат навчання – формування збірного класу учнів із двох навчальних закладів із різних областей України.
|