1. Впізнаємо один одного. Для вдалої взаємодії ім’я, прізвище та нікнейм облікового запису мають бути справжніми (наприклад: ganna.tropinina).
2. Повідомлення. Чітко формулюйте свою думку, не розділяйте повідомлення на декілька окремих. Є загроза, що останнє повідомлення, де й було головна думка, можуть не побачити.
3. Відповіді. Не відповідайте на повідомлення від невідомих співразмовників. У випадку отримання повідомлення від відомого Вам співозмовника , напишіть: «Дякую, я отримав повідомлення». Якщо розумієте, що для повноцінної відповіді знадобиться час, теж повідомте про це. Наприклад: «Я дам відповідь через …». І ваш співрозмовник зрозуміє, що ви звернули увагу на його повідомлення.
4. Етикет електронної співразмови. Уникайте писати текст великими літерами — їх заведено вважати криком. Уникайте перенасичення смайликами та стікерами. Не ігноруйте автоматичну перевірку правопису.
5. Увага до надісланих повідомлень. Коли ви паралельно спілкуєтеся із різними людьми — будьте уважними при пересилці повідомлень..
6. Соціальні мережі. Це не місце для ділового листування. В соціальних мережах люди здебільшого відпочивають.Крім того там більше шансів на те, що ваше повідомлення просто не побачать.
7. Поразуміння. Повну інформацію людина отримає тільки при особистій зустрічі. Якщо у вас виникає підозра, що людина вас не зрозуміла — телефонуйте або запропонуйте онлайн зустріч.
8. Хмари. Якщо вам треба надіслати файл, що займає кількадесят мегабайтів, користуйтеся Google-диском. У повідомленні варто додати не сам файл, а лише посилання на нього.
9. Час спілкування. Спілкування в дистанційному навчанні відбувається за розкладом уроків та консультацій. Не телефонуйте та не надсилайте повідомлення вночі. Якщо ви можете надіслати повідомлення зранку — так і зробіть. Цінуйте чужий час і сон. Є лише два винятки: це питання життя і смерті або ж ви попередньо домовилися зі співрозмовником про нічний чат.
10. Ваша безпека. Не відкривайте повідомлення та файли, які надіслали невідомі вам люди. Ви не можете знати, що ці файли насправді містять. Там можуть бути віруси або фото, відео з «агресивним» змістом.