Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 24.04.2024, 21:41

Нова школа - нові стандарти

Впровадження оновлених програм в початковій школі

та критеріїв оцінювання навчальних досягень учнів перших класів

На підставі наказу МОН України від 19.08.2016р. знято оцінювання темпу читання. Кількісні показники темпу читання лишилися, але наголошується, що ці показники орієнтир для розвитку темпу читання, а не перевірки та оцінювання. При перевірці навички читання вголос пріорітетним є перевірка розуміння дитиною прочитаного тексту.

Вербально оцінюються такі предмети інваріативної складової: "Інформатика", "Музичне мистецтво", "Образотворче мистецтво", інтегрований курс "Мистецтво", "Основи здоров'я ", "Я у світі", "Трудове навчання".

Зменшено кількість підсумкових робіт. Змінено вимоги до оцінювання письмових робіт учнів під час поточної перевірки.

Не рекомендовано вчителям користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас). Рекомендовано користуватись олівцем дітям у 1-му класі-за рішенням учителя, відповідно до рівня готовності дітей. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. Час та етап переходу на кулькову ручку визначає сам вчитель, індивідуально для кожної дитини.

Важливі зміни в освіті

З  1 вересня 2012 року в початкових класах розпочалося поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи.

Новим Державним стандартом передбачається

v   високий рівень знань іноземних мов

v   посилення використання здоров’язбережувальних технологій

v   значна увага приділятиметься екологічній та інформаційно-комунікаційній освіті

v   З 2-го класу за новим Державним стандартом (з 2013 року) викладатиметься курс з інформаційних технологій «Сходинки до інформатики»

Державний стандарт початкової загальної освіти включає такі освітні галузі: «Мови і літератури», «Суспільствознавство», «Мистецтво», «Математика», «Природознавство», «Технології», «Здоров’я і фізична культура».

Збереження та зміцнення фізичного здоров’я учнів, їх моральне та громадянське виховання – ці складові постійно мають бути у центрі уваги кожного вчителя, батьків. У розділі освітня галузь «Здоров’я і фізична культура» базовим навчальним планом передбачено 4 години на тиждень: на фізичну культуру – 3 години, основи здоров’я – 1 година. Позитивне те, що збільшено кількість годин у розділі «Рухливі та спортивні ігри». А значить, більшість часу на уроці дитина буде проводити у грі. Фізичне навантаження молодших школярів має бути посильним.

Важливими змінами Державного стандарту початкової загальної освіти є забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти, а також впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі початкових класів.

Навчально-виховний процес у початковій школі СЗШ №14 забезпечують  дипломовані спеціалісти, які обізнані з психолого-педагогічними та віковими особливостями учнів, володіють і використовують у практичній роботі сучасні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології.

ВПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ

ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

(робота колективу навчального закладу)

1. Вивчення та обговорення нового Державного стандарту початкової загальної освіти  вчителями початкової школи.

2. Проведення засідання педагогічної ради з тематикою «Готовність початкової школи до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти».

3. Організація роботи лекторію батькам майбутніх першокласників.

4. Проведення дня відкритих дверей, знайомство з першою вчителькою.

5. Проведення засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів з питання впровадження нового Державного стандарту.

6. Створення умов для прийому першокласників:

-   облаштування класних кімнат;

-   облаштування ігрових куточків в класних кімнатах;

-   облаштування приміщення для організації рухливих ігор та відпочинку учнів;

-   організація гарячого харчування.

7. Складання розкладу уроків для першокласників з врахуванням динаміки розумової працездатності учнів.

8. Створення санітарно-гігієнічних умов для навчання  учнів 1-х класів.

9. Створення класу англійської мови для учнів початкової школи.

10. Посилене використання здоров’язбережувальних технологій. Забезпечення посильного фізичного навантаження молодших школярів.

11. Управлінський контроль за  впровадженням нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Корисні посилання:

Про новий Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти

Адаптація учнів у 5 класі

Для вас, батьки